The amount shown in this currency is indicative of the exchange rate. Orders will be in CZK!

This page is available only in Czech language!

FITNESS PORADNA

Profesionální fitness a výživová poradna poskytující podporu pro zákazníky značky MAXXWIN

?


V naší fitness poradně MAXXWIN odpovídá na Vaše dotazy Petr Svačina - aktivní závodník, výživový a sportovní poradce a fitness trenér, účastník mistrovských a pohárových soutěží v kulturistice a klasickém (RAW) silovém trojboji. Stal se několikanásobným mistrem oblastí, vicemistrem a mistrem ČR v kulturistice. Je držitelem řady fitness a výživových kurzů a odborných seminářů. Oblastí fitness a výživy se zabývá již od roku 2000 a poslední roky v této oblasti také pracuje. Věnuje se především komplexnímu přístupu a doporučení správných výživových a fyzických návyků. Velmi rád se s Vámi podělí s ohledem na Vaše zaměření a cíl o své znalosti a zkušenosti.

V naší fitnes poradně odpovídáme zejména na Vaše dotazy k produktům sportovní výživy MAXXWIN. Pokud Vás také něco zajímá a máte zájem položit svůj dotaz, můžete využít naší poradny. Vaše otázka s odpovědí bude zobrazena zde na stránkách MAXXWIN.

Dotazy z naší fitness poradny

Mirazapl - čtvrtek, 2 prosinec 2021

Dobrý den, prosím o radu jakým způsobem připravit Gainer 35 (vanilka). Měl jsem již více gainerů jak od vás gainer 15 tak od jiných výrobců, ale tento když připravím obvyklým způsobem, vznikne napěněná hmota, která pomalu teče a je velmi hustá. Zkoušel jsem dle návodu 250ml + 50g. Pak i 300ml + 50g. To jsem rozmixoval v šejkru. Nakonec zatím poslední pokus byl 300ml + 50g rozmíchat lžičkou, což mi dalo práci, ale výsledek byl stejný jako ze šejkru. Děkuji Mirek

MW

Mirku ahoj. 

Uvedený způsob přípravy je samozřejmě jen doporučení - každému vyhovuje trochu jiná forma. Zcela jednoduše však, pokud je nápoj příliš hustý, určitě stačí přidat více vody (mléka) a naředit jej - to vůbec ničemu nevadí. Samozřejmě by to mělo být snadno připravitelné v shakeru, není potřeba se trápit tím, že to budeš míchat lžičkou, ani odměřovat přesné množství vody, spíše senzoricky a pocitově. Nutričně (pokud to nemícháš s mlékem a přesně nehlídáš makronutrienty) je to pořád stejné.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

 

Franta D. - pondělí, 22 listopad 2021

Dobry den. Skacu přes svihadlo cca 2000 preskoku obden. Podlozku mam koberec na dlazbe. Jake boty by jste mi prosim Vas doporucil ? Bezecke nebo staci salove? Dekuji za odpoved

MW

Zdravím Franto. Upřímně, těžko na toto odpovědět, hlavně pohodlné :-)

Nemám vlastní zkušenost a domnívám se, že v tom žádný výrazný rozdíl nebude.

 

Za poradnu MAXXWIN přeje super skákání Petr.

Margareta - pondělí, 22 listopad 2021

Dobrý den chtěla bych se zeptat jemi 27 let ma výška je 175 cm a váha 47 kg chtěla bych přibrat na váze hlavně stehna a zadek jsem strašně hubená a nevím jestli my pomůže fitness nebo posilovna pijí mutant mass gayner už 3 týdny 2 krát denně z mlékem 140 gramů jedna porce gayneru na 400 ml i běžná strava prosím o radu jestli my pomůže fitness posilovat dost lidi říkají ze možná příberu na váze jen kdyz budu posilovat dekuji za radu

MW

Ahoj Margareto a děkuji ti za tvůj dotaz. Ačkoliv se uvedený produkt nenachází v našem portfoliu a jedná se o konkurenční značku, posunu to do obecné roviny doplňků stravy a gainerů. 

Dle tebou uvedených hodnot bys skutečně (co do čísel) měla vážit více, přibližně o 10 kg. Rozhodně bych v tvém případě kladl důraz na racionální vyváženou a energeticky bohatou stravu. Tvůj bazální metabolismus by měl s ohledem na požadovanou váhu být 1400 kcal. Na základě tvého energetického výdeje bys měla tuto hodnotu vynásobit přibližně 1,4 - 1,6 krát, tedy byses měla dostat přibližně na 2100 kcal.

Doporučuji energeticky bohatou a vyváženou stravu s kvalitními komplexními sacharidy (rýže, těstoviny, luštěniny), nenasycenými tuky (ořechy, rostlinné oleje) a dostatkem bílkovin (maso, nízkotučné sýry, mléčné produkty).

 

Pokud skutečně nebudeš schopna ze stravy tuto energii přijmout, nabízí se varianta doplňků stravy, například zmíněných gainerů, proteinových doplňků či například bílkovinových směsí a kaší. Mohu ti doporučit náš MAXXWIN GAINER 35, nebo například naše INSTANTNÍ KAŠE

Co se týká cvičení, je samozřejmě vhodné dostatečně a pravidelně provádět nějakou fyzickou aktivitu, zejména pak se středně těžkou intenzitou. Může to být určitě fitness, dále potom třeba míčové hry, cvičení s vlastní vahou, atletika, atd.

 

Doufám, že jsem ti alespoň částečně poradit, za MAXXWIN poradnu zdraví Petr.

Pavel - středa, 17 listopad 2021

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda můžu nasadit testosteron když beru remood 20mg děkuji

MW

Dobrý den Pavle. Patrně přesně nerozumím otázce. Pokud máte lékařsky indikovány tyto léky, je na Vašem ošetřujícím lékaři zhodnotit případné kontraindikace. Bohužel v tomto Vám nemohu poradit.

 

V případě, že byste chtěl přírodní cestou pomocí bylinek podpořit tvrobu vlastního testosteronu, můžete využít náš produkt MAXXWIN TRIBULUS TERRESTRIS 90%.

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Josef. - pondělí, 18 říjen 2021

Ahoj Petře. Prosím tě potřebuji poradit. Je mi 58 let vážím 80Kg. Měřím 175cm. Celý život se pohybuji. Posilovna , kolo, plavání atd. Po letech se usadila i malá "pneumatika" v pase. Teď jsem začal intenzivněji s kamarádem chodit do posilky. Zatím to jde, ale chybí nějaké kvalitní doplňky. Protejn, BCAA, spalovač tuků. Projel jsem internet a je toho tolik????! Poraď co by bylo pro mě OK. Díky Josef.

MW

Zdravím Pepo a díky za tvůj dotaz.

ukládání tukových zásob v oblasti pasu je (naneštěstí) poměrně časté a u mužů přirozené. Bohužel i s ohledem na věk náš metabolismus nepracuje tak, jako tomu bylo dříve a je potřeba s tím o to více pracovat, zejména pak v rámci stravování. 

Co se týká doplňlů stravy, je potřeba si ujasnit, co očekáváte, jak a proč cvičíte a jaké jsou tvé možnosti. Určitě bych ale v každém případě doporučil tyto:

- MAXXWIN TRIBULUS TERRESTRIS - Kotvičník zemní - bylina na podporu tvorby vlastního testosteromu, pomáhá tak zejména při regeneraci, zvyšuje libido a chuť (nejen) trénovat

- MAXXWIN MULTI VITAL SPECTRUM SPORT - multivitamínový a multiminerální komplex

- MAXXWIN ARTROX - podpora kloubního aparátu

případně pak dále, pokud je tvým cílem redukovat hmotnost a zbavit se tukových zásob a tomu přizpůsobíš i trénink s důrazem na aerobní aktivitu, tyto produkty:

- MAXXWIN MEN´S CARNITIN WITH ARGININ - komplexní spalovač tuků na podporu získávání energie právě z tukových zásob

- MAXXWIN BCAA + GLUTAMINE - ochrana a regenerace svalové hmoty při intenzivním tréninku

 

Za poradnu MAXXWIN držím palce a ať se daří.

Petr

Eddy - neděle, 17 říjen 2021

Dobrý den, trénuji 90 minut 3-4x do týdne kardio, 2 nekdy 3 intenzita a pak mám běžecké závody, do toho ještě 3-4x dělám kliky, dřepy atd. Mám 16 let, 60kg, 180 cm a chci vědět doporučené množství proteinu, tuku, kalorií denně. Stáhl jsem si kalorickou kalkulačku a již po obědě mám 1700 kalorií a po večeři kolikrát 2500. Tuku 200% denního příjmu a protein 160 gramu. Kolik je optimální pro stavbu svalů aby mi to neubližovalo na zdraví? Děkuji

MW

Zdravím Edo, díky za tvůj dotaz. Nedá se asi zcela přesně určit, jaké množství makroživin a energie bys měl přijmout, záleží na somatotypu a také na tvém reálném fyzickém výdeji. Z toho, co píšeš, je patrné, že výdej máš velmi vysoký a tomu odpovídá i tvůj energetický příjem. 

Pro přesné určení bych ti doporučil týden zapisovat každou hodinu denní aktivity, které mají přiděleny (tabulkově) tzv. FFA - faktor fyzické aktivity. Na internetu je mnoho kalkulátorů, které ti vypočítají (dle dostupného vzorce) BM - bazální metabolismus, který pak následně tímto zprůměrovaným FFA vynásobíš. Je to poměrně matematická úloha se dopátrat nějakého odpovídajícího čísla. 

Zásadní je však tvůj cíl - chceš nabírat, chceš se udržovat, připravuješ se na běžecké závody, nebo jsi se vsadil, že nabereš a zesílíš?? Pak už platí jednoduché pravidlo, chceš-li nabírat, musí být dlouhodobě tvůj energetický příjem vyšší, než výdej a naopak. Samozřejmě se zastoupením správných živin, přičemž nejvíce se manipuluje se sacharidy.

Co se týká zdravotní stránky, neměl bys příliš přehánět příjem bílkovin, kde již při přibližně 2 g na kg TH (tělesné hmotnosti) není přesvědčivě prokázán jejich přínos a stejně tak u tuků, které jsou energeticky vydatnější, byses neměl pohybovat nad 2 násobkem tělesné hmotnosti s tím, že zastoupení by mělo být zejména nenasycenými (zpravidla rostlinnými) tuky.

Sacharidy, se kterými se tedy v rámci nastavení stravy manipuluje nejvíce, by měly být zejména komplexní a kolem fyzické aktivity dle potřeby jednodušší pro zisk rychlé energie.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Martin - čtvrtek, 14 říjen 2021

Dobrý den, měl bych dva dotazy. Cílem je od Vás získat rady, ale především doporučení konkrétních produktů, které zde můžu zakoupit. 1) Je mi 40, vážím 89kg, výška 184, cvičím s cílem mít pěknou postavu se "středním objemem svalů - ne kulturista". Do současnosti jsem nebral žádný přípravek. Prosím o doporučení "nutných" suplementů pro další nárůst svalové hmoty a hlavně vyrýsování. Není důležitá cena, ale především vysoká kvalita suplementů z pohledu jejich zpracování a co nejnižšího škodlivého zatěžování organismu. Také raději uvádím, že jsem měl před 4 lety melanom a slyšel jsem několik neodborných rad, že po rakovině by člověk neměl brát protein - nevím, co je na tom pravda. 2) Existují suplementy pro 16 syna, který začal cvičit, je spíše hubený a chce nabrat svalovou hmotu? Opět poptávám kvalitu viz výše. Zde bych potřeboval co nejnižší zátěž na játra, protože syn má zvýšené ALT a AST. Děkuji Vám za čas a doporučení konkrétních produktů, Martin

MW

Dobrý den Martine a velmi děkuji za Vaše dotazy. Tak tedy popořadě:

 

1) Začnu tím, že interakce doplňků strav, konkrétně tedy proteinů, v návaznosti na prodělaný melanom, mi není známa - protein je "jen" bílkovina, kterou běžně přijímáme a musíme přijímat ze stravy. Doplňky stravy by měly pouze doplňovat pestrou a vyváženou stravu v případě potřeby. Samozřejmě vše je o množství a ani s doplňky stravy se suplementování nesmí přehánět, to platí analogicky o všem. Níže Vám doporučím s ohledem na Váš cíl a aktuální stav konkrétní doplňky stravy a doporučuji i tak případně konzultovat s ošetřujícím lékařem.

- proteinový doplněk stravy - navýšení bílkovin pro svalovou tvorbu a lepší regeneraci - MAXXWIN 100% WHEY 80 - syrovátkový proteinový koncentrát

- MAXXWIN 100% Creatine monohydrate - kreatin mohohydrát pro zvýšení výkonu a fyzické síly 

- MAXXWIN Tribulus Terrestris - Kotvičník zemní - bylina podporující tvorbu vlastního testosteronu, používá se zejména u mužů po 30 letech věku a pro sportovce s vyššími nároky na intenzitu tréninku jako stimulant

- MAXXWIN Multivital spectrum sport - multivitamínový komplex

 

 

2) Co se týká suplementace dětí a dospívajících (sportovců), pak určitě existuje mnoho variant, které jsou vhodné a není třeba se jich bát. Abych se neopakoval a navypisoval, co již bylo napsáno, dovolím si odkázat na náš článek na pokračování, který se tomuto tématu věnuje - DOPLŇKY VÝŽIV PRO DĚTI A DOSPÍVAJÍCÍ - ANO ČI NE?

 

Všechny naše produkty vyrábíme přímo v ČR a dbáme na nejvyšší kvalitu výroby i surovin, více se můžete dočíst ZDE.

 

Doufám, že jsem dostatečně zodpověděl vše, za poradnu a tým MAXXWIN zdraví Petr.

Tomas Holy - sobota, 18 září 2021

Dobry den, mam 36 roku, vazim 90kg a merim 193cm. Jsem uplny zacatecnik a zacinam cvicit doma bez pristroju. Mohl bych Vas poprosit jake jsou vhodne doplnky stravy abych nabral svalovou hmotu? Dekuji za odpoved.

MW

Tomáši ahoj. Díky za tvůj dotaz, držím palce, důležité je najít si motivaci, nezačínat cvičit, ale ZAČÍT! Co se doplňků týká, tak je to také hodně dáno tím, jak máš nastavenou výživu obecně.

 

Nicméně pro tyto případy máme sestaven komplexní BALÍČEK OBJEM a BALÍČEK SÍLA. Navzájem se nevylučují, naopak a ty jsou ideální skladbou pro dosažení lepších výsledků.

 

Každopádně ti doporučuji, pokud jsi úplný začátečník, oslovit nějakého ověřeného (ve fitness i ve výživě) edukovaného trenére / kouče, abys to hned ze začátku nastavil co nejlépe - věř mi, že investované finance se ti v tomto případě jistě vrátí.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Vašek - pondělí, 13 září 2021

Před týdnem jsem začal suplementovat kreatin, začal jsem nasycovací fází a teď jsem onemocněl. Pravděpodobně nebudu cvičit tak týden, měl bych přestat brát nebo pokračovat?

MW

Zdravím Vašku a děkuji ti za dotaz. 

Záleží zejména na rozsahu tvé indispozice, ale samozřejmě bys do objemové a silové fáze měl nastoupit v plné síle. Doporučuji ti tak spíše teď vysadit a znovu začít, až na to bude vhodná situace.

V rámci onemocnění nepodceňuj dostatečnou suplementaci vitamíny a minerálními látkami.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Marek - neděle, 12 září 2021

Dobry den prajem, chcel by som sa opytat ohladom pouzivania opasku pri mrtvom tahu. Ja mam mensi problem s driekovymi stavcami. A ide o to, ze ked vykonavam mrtvy tah tak ich po paru opakovani zacnem citit. Je to taky tlak na nich. A citim ich este 1-2 dni s tym tlakom. Je mozne, ze by opasok mal pomoct a zmiernit tlak na stavce? Dakujem pekne za odpoved

MW

Ahoj Marku. toto je klasický a častý doprovodný efekt tohoto cviku a způsoben může být mnoha faktory. Jednak fyziologií těla, daným zakřivením páteře a dispozicemi například ke zúženým kanálkům. Druhým faktorem může být nesprávné provedení cviku a nevhodně zvolená zátěž. Těžko takto soudit, opasek může pomoci jen v určitých případech, ale také je možné, že pro Vás mrtvý tah nemusí být vůbec vhodný a může být i nebezpečný.

Můžete vyzkoušet zařadit pro aktivaci a zahřátí svalů masážní válec, který je určitě vhodným doplňkem nejen pro mrtvé tahy.

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Anna Trnovrcka - středa, 8 září 2021

dobrý den, Mám dotaz. Chci se zeptat, zda byste neporadil nejefektivnější způsob, jak zhubnout. Ovšem problém je v tom, že zmíněný člověk nemá žádné špeky, ale za krátký čas přibral hodně na váze. Převážně se jedná o nějaký vnitřní tuk. Tato žena si ráda i popije alkohol, takže by se mohlo jednat o pivní pupek. Děkuji předem hrozně moc. Už je z toho opravdu bezradná a bohužel se to podeisuje na psychickém zdraví Předem moc děkuji za jakoukoli radu, hezky den

MW

Dobrý den Anno a díky za dotaz.

Bohužel je velmi obecný bez dostatečných informací o dané osobě a asi nejsem schopen takto na dálku dostatečně odpovědět, ale pokusím se. 

V první řadě je potřeba si tedy ujasnit, co je příčinou nabírání na váze. Že by to byl pouze viscerální (vnitřní, útrobní) je zejména za tak krátkou dobu nepravděpodobné. K tomuto účelu bych doporučil například nějaké měření na analyzační váze.

Dalším faktem je to, že alkohol je obecně, zejména ve vyšších dávkách, škodlivý a je na místě jej maximálně omezit.

Dále je velmi důležité zařadit dostatečnou pohybovou aktivitu.

No a v neposlední řadě by vše toto výše uvedené mělo být pro dotyčnou osobu příjemné, aby se právě i ta psychika pozitivně naladila.

 

Držím palce, za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Jana - neděle, 5 září 2021

Dobrý den, mám dotaz ohledně přípravku antistres, je v tobolkách a obsahuje kozlík. Nemusí se podávat kozlík v tinktuře aby byl účinný? Děkuji Jana

MW

Dobrý den Jano.

Kozlík lékařský je jednou z mnoha bylin, kterou používáme do některých našich produktů ve formě kapslí. Stejně jako u mnohých dalších bylinek je možné Kozlík lékařský sehnat v mnoha podobách a to jak sušenou nadrcenou bylinku k přímému užití v odvaru, extrakt vhodný k užití právě v kapslích, tak i jako tinkturu.

U tinktury je problém v obsahu alkoholu, který nemusí vyhovovat každému a u doplňků stravy jej nevyužíváme.

To, jaká je účinnost u bylinky v různém způsobu podání je diskutabilní, neexistují jasné studie a ani se nejedná o lék s možným zdravotním tvrzením.

Při výrobě našich produktů vycházíme z dostupných seriózních studií, avšak s jistotou ani nesmíme u takovýchto produktů uvádět konkrétní účinek či zdravotní tvrzení.

Věřím, že i tak budete s naším produktem spokojena, pěkný den bez stresu přeje za MAXXWIN poradnu Petr.

Becky - neděle, 29 srpen 2021

Dobrý deň. Mám 32 rokov, 160cm a 52kg. Mám celkom rovnomerne rozložený tuk, čiže mám aj silnejšie stehná, boky a zadok. Avšak mám aj väčšie bruško, dalo by sa ho trošku vypracovať bez toho aby som schudla? Nechcem veľmi chudnúť a nemyslím si že sa nejako nezdravo stravujem...

MW

Ahoj Becky a díky za dotaz. Určitě se dá zaměřit na konkrétní partii, kterou chceme formovat, avšak je to do jisté míry dáno somatotypem postavy. Doporučil bych ti zařadit více aerobního pohybu ideálně se zapojením břišních svalů a celkově se více zaměřit na oblast břišních (ale samozřejmě také hlubokých břišních) svalů. Ono je to do jisté míry dáno i optickou stránkou věci, kdy dostatečně vytrénované a zpevněné břicho bude i s daným obsahem neaktivní tukové hmoty vypadat lépe. 

 

Naneštěstí (nebo naštěstí) bývá pravidlo, že jakmile hubneme, zvýšíme energetický výdej či upravíme stravu, hubneme všude, nelze to příliš cílit na danou konrétní část těla. 

Mohu tedy v rámci redukce doporučit náš MAXXWIN VÝHODNÝ BALÍČEK REDUKCE, který by ti ve formování postavy mohl pomoci.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Jarek - středa, 25 srpen 2021

Ahoj, jaký rozdíl je v kvalitě tribulusů a saponinů?

MW

Ahoj Jarku. Obsah saponinů, tj. účinných látek, které mohou mít pozitivní vliv na stimulaci testosteronu, je základní ukazatel kvality daného produktu (dané bylinky). Dnes se již poměrně často na trhu vyskytují produkty s 90% obsahem saponinů, jako je například náš MAXXWIN TRIBULUS TERRESTRIS 90%

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Lukas - středa, 25 srpen 2021

Dobrý den , můj dotaz je jestli je možné kombinovat Kre-Alkalyn, Tribulus, Nitric a spalovac Granade? Díky za odpověď

MW

Ahoj Lukáši, díky za tvůj dotaz, patrně se tedy nejedná o naše produkty, ale obecně řečeno si tyto ničím neubírají, snad jen kreatin a spalovač mi příliš smysl nedávají. Navíc v komplexníxh spalovačích jsou dost často látky, které se používají i v předtréninkových směsích. Důležité je si určit cíl, zda chceš nabírat hmotu (sílu) či redukovat.

 

V takovém případě ti pak doporučím některý z našich MAXXWIN balíčků, které jsou přímo poskládány tak, aby byly produkty co nejefektivnější.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Jakub - čtvrtek, 19 srpen 2021

Dobrý den, potřeboval bych radu ohledně suplementace. Jsem typický ektomorf a chtěl bych přibrat nějakou svalovou hmotu. Mám ovšem problém se syrovátkovým proteinem (klasický whey protein), protože se mi po něm dělá těžké akné (několikrát vyzkoušeno i od různých výrobců). Lze tento protein nějak nahradit jiným? A samozřejmě vím, že základem je kvalitní strava a protein je jen doplněk. Děkuji za radu.

MW

Ahoj Kubo a díky za tvůj dotaz.

Určitě jsou varianty, kterými lze nahradit syrovátkový nebo jakýkoliv mléčný protein. Jednak jsou to proteiny rostlinné, z různých zdrojů, ty však mívají často nižší biologickou hodnotu. Případně jsou pak proteiny živočíšné, izolované z masa, tzv. BEEF proteiny. Další variantou (ale je to závislé na tom, co konkrétně ti v daném proteinovém koncentrátu vadí) jsou syrovátkové izoláty, které mají minimální množství laktózy - mléčného cukru, který často vyvolává laktózovou intoleranci.

K výše uvedenému ti mohu doporučit náš REVIX veganský protein či MAXXWIN BEEF PROTEIN HYDROLYZATE, který si můžeš na zkoušku zakoupit i v jednorázových porcích

K tvému somatotypu ektomorfa je pak důležité dodat, že pokud chce (kvalitně) nabírat, je potřeba zvýšit energetický příjem kvalitními potravinami či doplňky a zařadit středně těžkou až těžkou fyzickou aktivitu.

Držím palce, ať si vybereš ten správný protein.

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Petr - pondělí, 2 srpen 2021

Ahoj, jak je to s vašim Arginine maxx, je to stejné jako v reklamě často nabízený arginmax pro muže, nebo to je jen shoda názvu?

MW

Zdravím Petře. 

U obou produktů (i u mnohých dalších) je produkt založen na aminokyselině L-Argininu. Ten má skutečně "prokrvující" efekt, zvyšuje průchodnost cév. Přesný účinek konkrétních produktů je pak dán množstvím a případně dalšími obsaženými látkami. Zařazení je však v tomto Vámi zmiňovaném dotazu stejné, oba produkty se řadí mezi volně prodejné doplňky stravy.

 

Za tým MAXXWIN zdraví Petr.

Kuba Vildomec - středa, 28 červenec 2021

Dobrý den, Předem děkuji za Váš čas. Rád bych se zeptal jaké cvičení a tipy cviků by jste mi doporučil na spálení břišního tuku. Vzhledem k tomu, že mám momentálně diagnostikované ledvinové kameny a při běhu nebo podobné činnosti kdy se "třepe" celé tělo mám bolesti a problémy, snažím se najít nějakou jinou alternativu pro aerobní cvičení. Napadá vás něco co bych mohl využít? Prozatím doma cvičím a posiluji klasiku na břicho, ale je mi jasné že silové cvičneí na shození tuku moc nezabírá. Děkuji Vildomec

MW

Ahoj Kubo a děkuji ti za tvůj dotaz. 

Bohužel, jak již bylo mnohokrát zmíněno, redukovat tuk jen v určité oblasti, lze velmi těžko. Na celkovou redukci tuku je potřeba snížit kalorický příjem a/nebo zvýšit energetický výdej. V tvém případě a s tvými komplikacemi se nabízí variant například eliptikalu, stepperu, rychlé chůze, plavání, případně izometrických (statických) cviků - výdrž v podřepu, cvičení s expandery, atd.

Určitě není na škodu redukci tuku podpořit i nějakým vhodným spalovačem na podporu získávání energie z tukových zásob, jako je například náš MAXXWIN MEN´S CARNITINE WITH ARGININE.

Ať se ti daří, za MAXXWIN poradnu zdraví Petr.

Katarína Novotná - středa, 21 červenec 2021

Dobrý deň, mám 24 rokov a začala som doma cvičiť s gumou na cvičenie a s činkami.Cvičím len nohy - zadok, 3 dní cvičím deň voľna.Občas aj (ale malo) brucho. Takto to ide asi mesiac. Môj tréning vyzerá asi takto 70 až 100 drepov s 12 kilami, hip trust so 17 kilami 200 krát, rozahovanie nôh s gumou 250 krát, a potom sa na tri krát držím v drepe so 17 kilami po minúte... Občas nejaký cvik pridám výpady napríklad. No problém je vtom že po mesiaci je vidieť už nejaké tie zmeny na postave na zadku a na nohách ale iba na pravej nohe ľavá je ako ochabnuta je to veľmi viditeľné doslova mam pravú polku zadku značne väčšiu. Ľavá noha je aj o dosť slabšia, môže to byť tým ze jednu nohu mam kratšiu? Alebo je problém inde? Ak je vtom ako to riešiť ďalej ako cvičiť? Ďakujem za odpoveď

MW

Dobrý den Kataríno, omlouvám se za delší reakci a díky za dotaz.

 

Bohužel nejsem schopen takto posoudit, do jaké míry je tato disbalance výrazné a co ji zapříčiňuje. Může to být i výrazná dominance některé z nohou či "jen" nesprávné návyky v provedení cviku. Dalo by se to částečně řešit unilaterálním cvičením každé nohy zvlášť, například u zanožnování, předkopávání, částečně i u dřepu, ale je to trochu komplikované a cviky jsou omezené.

V tomto nemohu poradit jinak, než se pocitově více zaměřit na tu slabší část a tam směřovat pozornost během cvičení. Na místě je pak případně konzultace s nějakým fyzioterapeutem, zda se skutečně nejedná o nějakou zásadní disbalanci.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

David Novák - pátek, 16 červenec 2021

Dobrý den, je mi 22 let cvičím přibližně 3 roky... momentálně se pohybuji okolo 77-78 kilogramy a měřím 185 cm, nedávno jsem si nechal změřit tělesný tuk a jsem na 13%. Mým cílem, kterého bych chtěl dosáhnout je atletická postava. Jídelníček sem si dal do pořádku a myslím, že techniku při provádění cviků jsem dostatečně vypiloval. Ten problém je, že nevypadám ani trochu vyrýsovaně. Vždy jsem byl spíše hubené postavy a nabrat na moji aktuální váhu mi dlouho trvalo, ale když už jsem té hubenější postavy, tak bych alespoň rád vypadal, jak jsem již psal vyrýsovaně... a opravdu nevím, myslíte, že ybch se měl snažit jít ještě níž s tělesným tukem? Děkuji Vám za odpověď a přeji Vám pěkný den!

MW

Ahoj Davide a děkuji ti za tvůj dotaz. Je skvělé, že sis i vzhledem ke tvému somatotypu postavy zvolil (myslím, že správný) cíl. Mám ve svém okolí mnoho kamarádů, kteří jsou ektomorfní, tedy se jim hůže nabírá objem a přitom vypadají svalnatě, vyrýsovaně a mají i silové dispozice. 

Doporučil bych ti v rámci tréninku a v jeho časovém okolí směřovat vyšší energetický příjem a s ohledem na rychlejší spalování navýšit příjem komplexních sacharidů. Sice to přímo nekoresponduje s vyrýsováním, ale vyrýsování znamená, že zkrátka pudeš na váze ubývat a to, myslím, není žádoucí. 

Naproti tomu bys měl trénink přizpůsobit na více opakování a kontrakční (izometrický) trénink pro lepší prokreslení a separaci svalů. Skvělou pomůckou je na to cvičící guma, která perfektně izoluje a můžeš ji mít vždy a všude u sebe. Vol středně těžké váhy a občas zkus zapojit těžší komplexní trénink.

Podpořit výsledek můžeš samozřejmě i vhodnou suplementací, tedy bych ti doporučil například spalovač se stimulačním účinkem před a během tréninku - MAXXWIN MENS CARNITINE WITH ARGININE. Také bych ti do tréninku a třeba i po ránu doporučil nějaké aminokyseliny, ideálně komplexní. Zkus naši novinku MAXXWIN EAA na regeneraci a ochranu svalové hmoty. No a v neposlední řadě určitě nic nezkazíš proteinovým doplňkem právě po tréninku nebo kdykoliv během dne - MAXXWIN 100% WHEY 80.

 

Přeji hodně zdaru, za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

 

 

MAXXWIN - Maximal effective nutrition
TOP