This page is available only in Czech language!

FITNESS PORADNA

Profesionální fitness a výživová poradna poskytující podporu pro zákazníky značky MAXXWIN

?


V naší fitness poradně MAXXWIN odpovídá na Vaše dotazy Petr Svačina - aktivní závodník, výživový a sportovní poradce a fitness trenér, účastník mistrovských a pohárových soutěží v kulturistice a klasickém (RAW) silovém trojboji. Stal se několikanásobným mistrem oblastí, vicemistrem a mistrem ČR v kulturistice. Je držitelem řady fitness a výživových kurzů a odborných seminářů. Oblastí fitness a výživy se zabývá již od roku 2000 a poslední roky v této oblasti také pracuje. Věnuje se především komplexnímu přístupu a doporučení správných výživových a fyzických návyků. Velmi rád se s Vámi podělí s ohledem na Vaše zaměření a cíl o své znalosti a zkušenosti.

V naší fitnes poradně odpovídáme zejména na Vaše dotazy k produktům sportovní výživy MAXXWIN. Pokud Vás také něco zajímá a máte zájem položit svůj dotaz, můžete využít naší poradny. Vaše otázka s odpovědí bude zobrazena zde na stránkách MAXXWIN.

Dotazy z naší fitness poradny

Ondrej - neděle, 1 říjen 2023

Dobrý deň, chcel by som sa Vás spýtať či je normálne mať taký ohromný pokles sily ako ja ?....Hlavne úchop na mŕtvom ťahu...Dokázal som vytlačiť aj 110 kg to bola moja maximálka a dokázal som aj všetky série s menšími váhami zvládnuť bez problémov....Ale celý september som akosi rapídne zoslabol a mám problém aj v prvej sérií dať 15 opakovaní so 60 kg... Za odpoveď Ďakujem.

MW

Zdravím Ondro, díky za dotaz. Možné to samozřejmě je, záleží na případných okolnostech - celková únava, úraz, případně jiné prostředí, jiná činka, atd. Nemohu takto přesně říci, čím by to mohlo být, ale rpzhodně by, pokud máš jasné měřítko, výkyv neměl být až tak rapidní. 

Obecně doporučím úchop trénovat, ale pokud by tě to limitovalo v tréningu jiných partií, například zad, pak není na škodu použít trhačky či háky.

Za poradnu MAXXWIN zdraví a přeje silný úchop Petr.

Jana - neděle, 24 září 2023

ahoj, chtěla bych moc poprosit o radu, 3x týdně běhám, 2x silový trénink prokládaný jógou nebo rehabilitačním protahovacím cvičením. S ohledem na zdravotní problémy (pánevní dno + věk) mi bylo doporučeno necvičit cviky, které zvyšují nitrobřišní tlak. Cvičím a běhám celoživotně, je to součást mého životního stylu. Jsem žena, výška 170cm, váha 59kg, věk 45. Vím, že nevhodné jsou celé sklapovačky, mrtvý tah, ale dalšími některými cviky si nejsem úplně jistá. Hlavně těmi na břicho. Budu vděčná za radu a pomoc. Moc děkuji Jana

MW

Dobrý den Jano, děkuji za Váš dotaz. Toto je individuální a záleží, kdo Vám toto omezení diagnostikoval. Pokud to byl lékař, pak je to samozřejmě nadřazené a nerad bych toto rozporoval. Na druhou stranu je to zcela pocitové. Pokud máte s ohledem na aktivní životní styl dostatečně vytrénované hluboké (nejen břišní) svalstvo, pak se tím vlastně tlak na pánevní dvo trochu eliminuje. Zmíněné sklapovačky bych obecně příliš nedoporučoval, ale na druhou stranu tím, co popisujete, že děláte, se domnívám, že dostatečně aktivujete přišní i hluboké svaly. Dále bych doporučil zaměřit se ná správná dechová cvičení a izometrické (stabilní) cviky, nikoliv ty intenzivní. Tím eliminujete "rázový" tlak na okolní prostředí v případě cviků.

Pokud by Vás, Jano, ještě něco zajímalo, určitě napište.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví a přeje vše dobré Petr.

František - středa, 13 září 2023

Ahoj. Po delší době jsem začal zase cvičit a všímám si jedné věci. Jsem pravák a mám na pravé ruce silnější biceps. Věřím, že je to tím, že jsem na ni posledních pár let běžně nosil děti. Nicméně překvapilo mě, že naopak triceps mám silnější na ruce levé. Fotbal hraju levou, řídím auto levou a obecně levou používám hodně... možná ji nevědomky používám v různých situacích víc, protože mám na pravé dlouhodobě (roky) problém s bolesti ramene. Přesto mě to překvapuje. Je to vůbec možné být zdravý a mít na jedné ruce silnější biceps a naopak slabší triceps? Předem moc děkuji.

MW

Ahoj Franto, díky za tcůj dotaz. Ano, je to možné a navíc zcela běžné. Vyplývá to samozřejmě z nějakých dlouhodobých disbalancí, jako jsou třeba jednostranné sporty, ale i z dlouhodobých (třeba trochu disbalančních) návyků. Tedy bych se tím, pokud to není omezující a neestetické, příliš nezaobíral.

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Jirka - pátek, 8 září 2023

Dobrý den,Petře. Mám dotaz zda může začít s posilovnou chlapec ve 13 letech, nebo je to brzy? Párkrát si to zkusil se starším kamarádem a baví ho to. Bojím se aby neměl problém s s růstem během dospívání. Předem děkuji za odpověď.

MW

Dobrý den Jirko, díky za tvůj dotaz.

Záleží na tom, jak se to uchopí. Budu-li posilování brát jako, řekněme, komplexní "gymnasticko-silovou" přípravu, tak pak je to v pořádku a žádoucí, správné cvičení je na místě. Vyvarovat by se měl, a je otázkou, jak to lze "ohlídat", příliš vysokým zátěžím, třebaže by na ně silově měl. svalový rozvoj by se tak měl odehrávat ideálně s hmotností vlastního těla, případně přiměřenou zátěží a tahovými (kladkovými) cviky.

Určitě bych mu (Vám) pak doporučil naučit se správným návykům a cvikům, které jsou pro případný další progres, zdravotní i ten silový, nezbytné.

Za poradnu MAXXWIN zdraví a přeje vše dobré Petr.

Monika Suchánková - čtvrtek, 7 září 2023

Dobrý den, prosím potřebovala bych poradit.Syn 16 let /170cm, váha 60kg. Nedaří se stále přibrat na váze. Jídelníček plus mínus stejný Ráno 3 volská oka, do školy mu dělám každý den porci jasmínové rýže a krůtí prso, do druhé misky jeden den ovoce, druhý den zelenina -na střídačku, mezi tím si sní proteinovou tyčinku, koupí si oříšky..., odpoledne má pak už doma cca 2x týdně hovězí steak, tousty , rohlík,tortilu...občas zhřeší hranolkami.3x-4x týdně chodí do posilovny, má už celkem hezkè "buchty" na břiše a svaly na rukou.Jen přibrat se mu nedaří, stále se to drží kolem tech 60kg.Koupil si ještě creatine monohydrát.Co byste nám případně ještě doporučíl? Ještě musím podotknout že tvaroh, sýr ani jiné mléčné výrobky mi nepozře, od malička má k nim odpor, nevím z jakého důvodu ale mléčné výrobky prostě nedává, jediné co si dá je plátkový sýr.Bohužel ani jà ani manžel nejsme žádní tlouštíci tedy nemá být ani po kom ale ráda bych u něj viděla aspoň tech 65kg ideálně 70kg.Nevím, možná nepřibírá proto, že hodně posiluje, i to je možné.Děkuji moc pokud máte nějakou radu, budu ráda.

MW

Moniko dobrý den, děkuji za Váš dotaz. 

Celá věc je trochu komplexnější a samozřejmě záleží především na poměru energetického příjmu a výdeje. Toto bychom museli na základě výživy a fyzické aktivity vypočítat a následně si určit nějaký nadbytek nebo deficit ve stravě, případně přidání či změnu fyzické aktivity. 

Určitě jsou do jisté míry ukazatelem fyzické (dědičné) dispozice, na druhou stranu platí "jednoduchá matematika", chci-li nabírat, musím navýšit energetický příjem. Samozřejmě správnou, racionální a pravidelnou stravou.

Pokud se někdo dostane do fáze, kdy běžnou stravou již není schopen energetickou bilanci ovlivnit, pak jsou možností právě doplňky stravy. Zde bych vás s dovolením odkázal na náš poměrně obsáhlý článek DOPLŇKY STRAVY PRO DĚTI A DOSPÍVAJÍCÍ

Dále mě ještě napadá nějaký možný deficit vitamínů a minerálních látek, které vstřebávání a využití makroživin ovlivňují. Zde bych doporučil komplexní MAXXWIN MULTIVITAL CHELATED SPORT.

Dále jen zmíním dostatečný pitný režim a dostatečnou regeneraci - aby právě té ffyzické aktivity nebylo příliš mnoho.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví a přeje pár kvalitních kil navíc Petr.

Patrik - úterý, 5 září 2023

Dobrý den mam dotaz levou ruku mam objemove vetsi nez pravou.. muze za to nekolika nasobne zraneni prave ruky ? na prave ruce mam prerezane slachy na malicku a celkove cele zapesti kdy se mi hur manipuluje .. a taky 2x zlomenou kost v dlani levacka toho vydrzi i vic ale na prave jsou ty svaly vice vyrysovane.. delam jen shyby kliky a zakladni cviky s jednoruckami dekuji za odpoved

MW

Dobrý den Patriku, zdravím tě. Jak zní prosím tě otázka? Jestli se ptáš na to, zda za rozdílný svalový objem může zranění, tak ano, ale nemusí to být nutně jen (nebo třeba vůbec) tím.

 

Za poradnu MAXXWIN tě zdraví Petr.

Natalie - sobota, 26 srpen 2023

Dobrý den měla bych dotaz potřebovala bych zvětšit boky mám 80 cm chtěla bych mít 90 ale zároveň nechci aby jsem ztloustla v pase chtěla bych se zeptat co mám dělat děkuji předem za odpověď

MW

Ahoj Natálie, děkuji za dotaz. Bohužel nerozumím zcela přesně, co je tvým cílem, respektive, pokud chceš mít více přes boky, znamená to zvětšit objem = nabrat. Jiná cesta mě nenapadá.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví petr.

Pavel - úterý, 15 srpen 2023

Dobrý den, už nějaký čas chodím do fitka a snažím se cvičit. Samozřejmě nejsem žádný profesionál a ani se o to nesnažím. Pouze bych chtěl nabrat aspoň trochu na váze a svalech, prostě se celkově začít více hýbat, abych neseděl pouze u počítače, tak jsem přemýšlel že ke klasickému syrovátkovému proteinu přidám i kreatin monohydrát ke zlepšení výkonu atd. Problém ale je, že mám crohnovu chorobu. Nevíte náhodou, jestli je pro mě užívání kreatinu (popřípadě i klasického proteinu nebo jiných suplementů) bezpečné a nemůže mi to způsobit nějaké větší problémy? Předem děkuji za radu. Pavel 21 let

MW

Ahoj Pavle, zdravím tě a díky za tvůj dotaz. Tyto klinické záležitosti bych doporučil konzultovat s tvým lékařem, nicméně v rámci prektické roviny jsem se nesetkal s tím, že by tyto dolňky stravy v rozumném a běžném množství nějak negativně ovlivňovaly zažívání, pokud by se k tomu nevázala nějaká intolerance nebo zvýšená citlivost na některou z možných látek. 

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Marek - úterý, 1 srpen 2023

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak bych se mohl co nejrychleji zbavit tuku pomoci kalorického deficitu. Posiluju už od 12. let a svaly byly a stále jsou ( teď schované pod tukem ) kord na břiše a já bych to rad dal dolů. Denně příjmu tak 2000 až 2300 kcal a bílkovin tak od 80 g do 140 g, tuky do 100 g, sacharidy do 300 g. Mám 26 let 180 cm a 101 kg, což si myslím, že je u mě extrém. Chtěl bych hubnout normálně a vyrýsovat svaly, hlavně nechci aby mi pak na břiše visela kůže. Posiluju 3x týdně a začal jsem dělat i více kardio na nohy hlavně. Děkuji za radu

MW

Zdravím Marku, díky za zprávu.

Předně bych ti doporučil nějaký kalkulátor nebo konzultaci ohledně tvé energetické bilance. Váhu máš tabulkově i dle BMI vyšší, ale energetický příjem, který zmiňuješ, je v podstatě tvůj aktuální bazální. Tedy by měl být nastaven tak, že bys měl postupně váhu redukovat. Zásadní je však objektivní zhodnocení tvé postavy a co se jídelníčku týká, tak složení stravy a makronutrientů. 

Rozhodně doporučuji zaměřit se na jídelníček s ohledem na omezení sacharidů, hlavně jednoduchch cukrů a na glykemický index. Dále bych ti doporučil zařadit více aerobní aktivity a ideálně si takovou aktivitu pozorovat (zaznamenávat).

Podpořit energetický výdej můžeš některým z našich MAXXWIN produktů na spalování.  

Zda ti bude přebývat po zredukování kůže je opět otázkou objektivního posouzení a do jisté míry i flexibilitou tvého těla.

 

Ať se daří přeje za MAXXWIN poradnu Petr.

Janek - pondělí, 31 červenec 2023

Dobrý den jak cvičit biceps aby mezera mezi predloktím a bicepsem byla co nejmenší ? Děkuji

MW

Zdravím Janku. Do jisté míry je toto dáno geneticky a dispozicemi svalu. Lze se zaměřit na spodní část bicepsu dostatečnou extenzí a cviky s EZ osou či kladivové zdvihy.

Za MAXXWIN zdraví Petr.

Klára - pátek, 28 červenec 2023

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mi cviky na zpevnění hýžděte nezkazí postavu obřími boky. Nerada bych vypadala jako hruška. Děkuji za odpověď

MW

Ahoj Kláro, děkuji za tvůj dotaz.Samozřejmě se cvičením postava vytvaruje. Do jaké míry je velmi individuální záležitost. Je potřeba volit správné tréninkové postupy a intenzitu. 

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Žaneta - sobota, 22 červenec 2023

Dobrý večer chtěla bych se prosím zeptat na tátu,má velmi náročnou práci na fyzičku,chodí pravidelně do posilovny ale nemůže přibrat na váze měří 190cm a váží 90kg někdy 89kg dříve měl aspoň 95 ale teď se vůbec nepřehoupne přes 90kg je mu 57let,můžete mi poradit jak nabrat jestli je na to nějaký doplněk nebo to jde i stravou která není náročná na přípravu?je opravdu hodně vytížen,na obědy bohužel nechodí protože pracuje na mostech a nemá na to čas ani většinou nemá kam.děkuji za odpověď

MW

Dobrý den Žaneto, děkuji za tvůj dotaz. 

Asi neexistuje univerzální odpověď, ale pár obecných "rad" bych pro tebe měl. Důležité a zásadní samozřejmě je, aby i tatínek měl motivaci a snahu se tomu "věnovat". Z popisu usuzuji, že netrpí nějakou výraznou podvýživou, ale uznávám, že pár kil kvalitní aktivní hmoty by mu "sedělo" Pravdou je to, že s postupem věku (a to už od cca 35 let) mužům zpravidla ubývá tvorba vlastního hormonu testosteronu a stím jde ruku v ruce i úbytek svalové hmoty a výkonnost. Podpořit a zmírnit tyto (přirozené) dopady lze například produktem MAXXWIN TRIBULUS TERRESTRIS, který podporuje vlastní tvorbu testosteronu, stejně tak podpořit obecně libido a podporu testosteronu třeba produktem MAXXWIN ANABOLIC BOOSTER. Dále je vhodné zařadit vitamíny a minerální látky, které se podílejí na správném metabolismu makronutrientů a biologických procesů. To vše se dá "řešit" formou suplementace (ráno, večer) a není potřeba se tomu nějak výrazně věnovat.

Druhou a neméně důležitou částí je pak obecně stravovací režim a návyky - pravidelné a vyvážené jídlo, dostatečný odpočinek a relaxace. Zní to sice, jako idealismus a klišé, ale... Bez toho to prostě nejde a každý si na to musí přijít. Jen předbíhám tradiční "tvrzení", které se ke mně dostává, typu "to nejde", "není na to čas", ... Ale o tom to je, každý se v první řadě musí sám přesvědčit a naopak s rostoucím věkem nám dává více a více práce se udržovat vitální.

Ohledně stravy pak doporučuji krabičkovou metodu, která je časově v průběhu práce nejméně náročná a dodržovat pitný režim zejména neslazenými nápoji. Dostatek bílkovin a pravidelná strava.

Je to velmi individuální a v případě, že by si na to už tatínek sám přišel, tak doporučuji výživovou konzultaci, která by Vám měla v průběhu individuálně odpovědět komplexně.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Tomáš - sobota, 24 červen 2023

Dobrý den syn má 12 let obrovský výdej hraje fotbal a trénujete hodně spolu. Jíme zdravě . Chtěl bych se zeptat kolik gramu proteinů si ma dát po tréninku? Váží 50 kg

MW

Dobrý den Tomáši, děkuji za dotaz. Dovolím si v souvouvislosti s ním odkázat na naše články DOPLŇKY VÝŽIVY PRO DĚTI A DOSPÍVAJÍCÍ - ANO ČI NE? Tam se dočtete vše podstatné. Ve Vašem konkrétním případě jde o to, jaký obecně stravovací režim a příjem bíkovin, případně jak kvalitní s ohledem na sportovní aktivitu, syn má. Obecně vzato se dá v takovém případě proteinový doplněk doporučit, otázkou tedy je, zda je to v tomto případě potřeba. Je možná spousta dalších variant, například doplnění vitamínů a minerálních látek, nějakých sacharidových doplňků, atd.

V případě proteinů by pak s ohledem na věk nemělo dávkování dlouhodobě překročit cca 1,5 - 2 g na kg TH.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Olinka - čtvrtek, 1 červen 2023

Ahoj,chci se zeptat jestli je možné zhubnout více v pazich a horníchzádech,začala jsem z hubnutím dala jsem dolu 5kg ale zhubla jsem pouze na břiše a v dolní části.V horní části těla jsem nezhubla a připadám si jako kulturista

MW

Ahoj Olino, pěkný den a díky za dotaz.

 

Cílené formování možné je, s hubnutím je to trochu komplikovanější, v zásadě platí, že hubnu-li, hubnu komplexně a totéž o nabírání. Každý má trochu jiné dispozice a rozložení těla. Bohužel přímo doporučit, jak zhubnout paže či horní záda není v mých silách, samozřejmě kromě doporučení se zaměřit na tyto partie spíše tahovými cviky, něž tlakovými silovými. Dále pak můžeš své snažení zhudnout podpořit některým z MAXXWIN spalovačů

Přeji ať se daří, za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Veronika - středa, 31 květen 2023

Dobrý den, snažím se zhubnout a místo kalorického deficitu jsem zvolila přerušovaný půst formou 20/4. Jelikož v práci sedím 8hod v kuse, tak jsem taky přidala ještě pilates alespoň 30min denně, 5 dní v týdnu. Chci se zeptat, jestli tahle forma bude pro hubnutí účinná a nebo mám přidat nějakou fyzickou aktivitu, aby bylo hubnutí více účinné a bez následného jo-jo efektu? Děkuji

MW

Ahoj Verčo, děkuji za tvůj dotaz. 

Na rovinu, já zastáncem půstu v jakékoliv formě nejsem - jako občasné odlehčení ano, ale jako udržitelná forma diety, myšleno stravovacího návyku, to nevnímám. Jídelníček by měl být o návycích a o udržitelnosti, ab byl dlouhodobě použitelný.

Bez ohledu na to však obecně zvýšení energetického výdaje doporučuji, samozřejmě dle konkrétních dispozic, aby dlouhodobě nešel kalorický deficit pod bazální metabolismus. Navíc tak splníš i fyzickou aktivitu nejen za účelem redukce, ale pro vitalitu tvého těla.

Případně ti pak ještě doporučím užít některý z našich MAXXWIN spalovačů pro zefektivnění výsledků tréninku.

 

Za MAXXWIN zdraví Petr

Marian - pondělí, 29 květen 2023

Dobrý den chci se zeptat chci mít trénink 2+1 takže 2dny trénink a 1 den volno a furt dokola ale chtěl by ty 2dny po sobě cvičit stejný cviky jde to ?

MW

Ahoj Mariane, samozřejmě to možné je, ale záleží, co od toho očekáváš, standardně se stejné cviky nezařazují - nestačil bys správně regenerovat. Pokud by to měly být stejné partie (například full body), doporučoval bych jiné provedení cviků. 

Za poradnu MAXXWIN ti přeje fajn cvičení Petr.

Max - čtvrtek, 25 květen 2023

Dobrý den, snažím se hubnout a hlídat si kalorický deficit, vážím 92kg a je mi 14 let. Chtěl bych se zeptat jestli je stejně efektivní pro hubnutí, když půjdu například na 3 hodinovou procházku a spálím 1000 kalorií s průměrnou tepovou frekvencí 115, nebo když budu hodinu skákat přes švihadlo s průměrnou tepovou frekvencí 155, s tím že budu skákat například minutu, můj tep se zvýší na nějakých 176 a pak si dám cca 30-40 sekund odpočinek dokud se zase nesníží na cca 120. A budu to takhle opakovat hodinu. (Za tu hodinu na švihadle spálím také 1000 kalorií)

MW

Ahoj, zdravím tě a díky za tvůj dotaz. Pokud se jedná spalování neaktivní, tedy tukové, hmoty, je obecně více platná verze delší aerobní aktivity, tedy v tvém případě procházka. Samozřejmě by měla být v nějaké střední aerobní aktivitě, tedy by to neměla být obyčejná chůze, ale spíše rychlá chůze či chůze v terénu. Dobrým ukazatelem mohou být chytré hodinky či sport tester. Své snažení pak také můžeš podpořit našimi produkty MAXXWIN, například výhodným balíčkem MAXXWIN REDUKCE.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

David - neděle, 21 květen 2023

Dobrý den, mám dotaz na progresivní přetížení. Jelikož mi přijde moc složité si zapisovat každé opakování, čas pod napětím atd. Bude mít nějaký dopad na růst svalů, když půjdu prostě a jednoduše každý cvik do selhání/ blízko svalovému selhání?

MW

Ahoj Davide, domnívám se, že progresivní přetížení není totéž, jako trénink do selhání. Rozdíl je v tom, že u progresivního přetížení máš předem nastavené a "naplánované" zvyšování s cílem zlepšení. Cvičení do selhání může mít patrně stejný výsledek, ale není to kontrolované a navíc stálým přetížením znemožńuješ dostatečnou regeneraci a tak možnost superkompenzace.

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr

Jitka - pondělí, 15 květen 2023

Dobrý den, chtěla bych vás prosím požádat o radu. Syn se věnuje atletice. Běhá 100m a 200m. Je mu 22let a vloni prodělal covid takovou střední formu. Od té doby mu šla výkonnost rapidně dolů a ikdyž svědomitě trénuje tak se nemůže stále dostat do té formy, kterou měl před covidem. Je z toho už nešťastný, protože výkony se stále zhoršují ať trénuje naplno nebo si zkusí dát odpočinek. Nevěděl byste prosím co s tím

MW

Dobrý den Jitko, děkuji za Váš dotaz.

Rád bych odpověděl na Váš dotaz nějak konstruktivně a jednoznačně, ale obávám se, že to nebude tak snadné. První otázkou, kterou si zodpovězte, je to, jak moc rapidně šla výkonnost dolu a zda je to stálé a konstantní. Další věcí je, co je příčinou, zda pocitově syn žádnou změnu neregistruje, či zda se cítí více unavený, silově či se mu třeba hůře dýchá či regeneruje. A teprve na základě toho by se pak dalo případně hledat nějaké řešení. 

Obecně doporučím (ačkoliv to jste patrně již zkoušeli) dostatečný odpočinek a případně zaměření se (v případné souvislosti s covidem) na respirační funkce, zda se synovi objektivně nedýchá hůře a případně to podpořit produktem MAXXWIN INOSIN.

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Petra Rošičová - sobota, 6 květen 2023

Dobrý deň , môžem užívať kreatin monohydrat aj arginine A.K.G?

MW

Dobrý den, ano, tato kombinace je možná, ničemu si to nevadí, účinky těchto látek jsou zcela rozdílné a do jisté míry synergické. Zatímco kreatin monohydrát pomáhá navyšovat zásoby glykogenu ve svalech, arginin podporuje okysličení a průtok krve a tím i látek a živin ve svalech.

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

MAXXWIN - Maximal effective nutrition
TOP