HOW TO SHOP
1 Shopping is possible with registration or without registration. Just put the items in the cart
2 Check your order in the shopping cart and continue to the next step.
3 Choose payment and shipping method. Send the order.

STORE
Mo-Fr 8:00 - 16:00
Sa according to agreement
So according to agreement

This page is available only in Czech language!

FITNESS PORADNA

Profesionální fitness a výživová poradna poskytující podporu pro zákazníky značky MAXXWIN

?


V naší fitness poradně MAXXWIN odpovídá na Vaše dotazy Petr Svačina - aktivní závodník, výživový a sportovní poradce a fitness trenér, účastník mistrovských a pohárových soutěží v kulturistice a klasickém (RAW) silovém trojboji. Stal se několikanásobným mistrem oblastí, vicemistrem a mistrem ČR v kulturistice. Je držitelem řady fitness a výživových kurzů a odborných seminářů. Oblastí fitness a výživy se zabývá již od roku 2000 a poslední roky v této oblasti také pracuje. Věnuje se především komplexnímu přístupu a doporučení správných výživových a fyzických návyků. Velmi rád se s Vámi podělí s ohledem na Vaše zaměření a cíl o své znalosti a zkušenosti.

V naší fitnes poradně odpovídáme zejména na Vaše dotazy k produktům sportovní výživy MAXXWIN. Pokud Vás také něco zajímá a máte zájem položit svůj dotaz, můžete využít naší poradny. Vaše otázka s odpovědí bude zobrazena zde na stránkách MAXXWIN.

Dotazy z naší fitness poradny

Sabina - pondělí, 6 duben 2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký protein či jiné suplementy jsou pro mě vhodné, pokud nechci zhubnout, ale chci zpevnit, vyrýsovat postavu. Předem děkuji za odpověď.

MW
... čeká se na odpověď

Lydia D. - pondělí, 6 duben 2020

Zdravím. Obrátila jsem se na vás ohledně mého několikaletého trápení. Začnu si tím, že jsem vždy byla štíhlá - vážně dost- až do cca 20ti let. To jsem mohla jíst co jsem chtěla, kdy jsem chtěla. Většinou jsem nesnídala a jedla jsem spíše odpoledne a v noci, nejedla jsem zrovna zdravě a strava překypovala sacharidy. Jak komplexními, tak rychlými cukry. Chodila jsem spát pozdě, najedená a dokonce se i málo hýbala. Pak jsem začala častěji chodit na procházky a cvičit, čistě protože mě to bavilo. Jen lehké pilates - třeba 20 minut maximálně. Obden, někdy každý den, podle chuti a energie. Té jsem měla vždy dostatek. Tělo bylo stále štíhlé, ale viděla jsem, že je pevnější - to se mi líbilo. A tak jsem se rozhodla začít i trochu řešit tu stravu. Hezky postupně. Množství jsem neupravovala, stále jsem měla spoooustu příloh, jen jsem vyřadila fast food, kupované sušenky, salámy.. ale stále jsem si dopřávala třeba babičky koláče a podobně. Myslím, že jsem mohla jíst kolem tří tisíc Kcal, ne-li čtyř. Nedělalo mi problém sníst i víc. Vůbec jsem to neřešila. A pak jsem se dostala do toho bodu, kdy jsem začala jídlo ubírat, vyřazovat, nahrazovat.. Začala se bát sacharidů, jedla především proteiny. Když to zkrátím, dopadlo to tak, že jsem byla někde na pokraji anorexie, ztratila jsem menstruaci, cvičila každý den s těžšími váhami třeba 45 minut a úplně jsem ztratila energii, libido, zkrátka vše co s tím souvisí. Počítala jsem si každou kalorii, už ani nevím, kolik jsem jedla, ale určitě polovičku toho, na co bylo mé tělo zvyklé, ne-li méně.. Stravu jsem ubírala, pohyb přidávala. Tyhle stavy pak samozřejmě pokračovaly přejídáním, přibíráním, následně omezováním. Jednou jsem cvičila příliš, pak se na to vykašlala, pak zase začala. Zkrátka ten zrádný začarovaný kolotoč. Plácám se v tom snad už třetí rok s tím, že už tedy jím dost, ale stále mám stavy, kdy se hrozně bojím sacharidů. Mám několik kilo nahoře a myslím si, že mám celý rozhašený metabolismus a hormony stále nejsou ok, stále nemám MS zpátky, přitom už mám o dost více kilo, než na samotném začátku... Existuje nějaký spolehlivý návrat k tomu, abych zase byla zdravá, fungující, mohla jíst bez strachu z přibírání že si tělo něco uloží a mohla cvičit zase jen pilates pro radost? Jde vůbec tělo takhle "restartovat"? Mám strach, že už nikdy nebudu mít zdravě vypadající postavu bez faldíků navíc a hlavně, že už nikdy nebudu mít fungující zdravé tělo se zdravým metabolismem, zdravými hormony a trávením...

MW
... čeká se na odpověď

KS22 - pátek, 3 duben 2020

Dobrý den, jsem začátečník a chtěl bych teď začít cvičit. Nejlépe by se mi líbilo cvičit břicho a ruce.Nevím jak si to naplánovat. Šlo by cvičit zároveň oboje dvoje cviční? Nebo jak na to? Jestli to půjde chtěl bych cvičit tak jak píšu, abych cvičil břicho i ruce zároveň.

MW

Zdravím tě Kamile. Bez urážky a bez ironie, to, co píšeš, je velmi velká začátečnická chyba a nedoporučuji vůbec takto uvažovat. Domnívám se, že od cvičení očekáváš pekáč buchet a velké bicáky - omlouvám se, jestli se pletu, ale o tom cvičení není a už vůbec ne v začátcích. Je potřeba nejprve se naučit základní a správné cvičení, zpevnění trupu a celého těla a případně až pak se soustředit na formování a konkrétní malé partie. 

Pokud tedy začínáš, doporučuji ti obrátit se na nějakého odborníka a začít s cvičením základních cviků, jako jsou dřep, hluboký stabilizační systém, zádové svaly, atd.

Ať se ti daří co nejlépe přeje za poradnu MAXXWIN Petr.

Jakub - čtvrtek, 2 duben 2020

Dobrý den, je mi 16 a začal jsem cvičit kliky, ovšem protože jsem předtím nic moc nedělal, tak zvládnu jen kliky na kolenou a nebo normální klik ovšem jenom tak do poloviny výšky od země než bych měl být. chtěl bych se zeptat, která z těchto variant je lepší jestli kliky na koulenou nebo poloviční standartní kliky

MW

Zdravím Jakube. Určitě je dobré začínat postupně a při pravidelném cvičení se progres brzy dostaví. Vhodnější varianta je v tomto případě klik na kolenou, ale je možné si také zvolit jednodušší variantu na nějaké nakoněné rovině, například opřený o pohovku.

Za poradnu MW přeje hodně kliků Petr.

JB9 - středa, 1 duben 2020

Dobrý den, loni jsme začala hubnout cca od kvetna z 95 kg (28 let, 175 cm) s pouze lehčím pohybem - do září jsem se dostala na vahu 72 kg a rekla bych ze jsme vypadala dobre, nic povolenehom, cvicila jsme zejmena na orbitreku ob den, někdy každý den a cvičila jsem 30 days shred s J.Michaels. Nicméně po pauze od diety, jsem po Vánocích znovu naskočila do nějakého toho jídelníčku s větším omezením kalorii (ale už ne tak drastickym - predtim jsem hubla az nezdrave na malo kaloriich a hlavne na minimum sacharidech, kdy doslo i k dlouhodobemu vypadku menstr.cyklu atd.), a minimalne 5xtýdně cvicila tu 30 min. J.Michaels + 30 minut orbitrek + cca 30 minut bud HIIT, nebo nějaká videa od bodylabu (prostě po 15 min. zabiracka na zadek, k tomu jeste 15 minut břicho atd.) - vždy totálně splavená. No byla jsem opět na inbody měření - a zjistila jsme že jsem tedy shodila jeste na 69 kg, svalovina sla vzhuru, tuk i vnitrni dolu, momentální míry 97-65-99, jenže v nohách mi vyšla svalovina NAD (tak to tak bylo uvedene, vsude normaln, jen v nohách nad) - a to je taky jediný udaj, kde mi cm narostly a to jsme právě nechtěla. Chtěla jsme mít vyštíhlená stehna a ne že viditelně zmohutněla. Mohla bych Vás tedy poprosit - které cvičení je vhodnější na to aby stehna se zpevnovala ale nesla do velkeho objemu ? (a to predevsim predni strana stehen) - cviceni která jsme dosud delala na to nejcasteji - drepy, vypady, zanožování, výstupy a bohužel mi z toho stehna vážně výrazně zmohutněla (jako mám tvrdší a vystouplejší přední svaly na stehnech než můj přítel fotbalista s náročnými treninky) :-( byla by vhodnejsi napr. pilates ve spojeni s orbitrekem, nebo necvicit nohy ve stoje ale vleze ? Děkuji za odpoved .....

MW

Jitko dobrý den a díky za dotaz. Bohužel (bohudík) má každý nějaké dispozice a to včetně tvarování postavy. Ve vašem případě doporučuji vyhnout se silovému cvičení nohou a jak uvádíte, spíše se soustředit (když už) na déletrvající aerobní cvičení ve střední TF. Určitě jsou vhodné taky cviky "protahovací" místo "kontrakčních" a tlakových.

Za poradnu MW zdraví Petr.

Markéta - středa, 1 duben 2020

Dobrý den, chtěla bych zhubnout a mám problém s hlídáním kalorií a tuku v jídlech. Jsem malinká, moje BMR je zhruba 1190 kcal. Každý den cvičím, takže se počet kalorií na den asi může ještě zvednout, ale i tak mi to přijde hrozně málo. I přesto, že se snažím jíst zdravě a vůbec nejím sladké, tak skoro nikdy nejsem schopna tenhle počet kalorií na den dodržet. To stejné je s tukem, vždycky nějak přetáhnu. A když jím jako hlavní chod saláty, tak mám hrozný hlad a to taky není dobře. Ráda bych se Vás tedy zeptala na radu, jak tenhle počet kalorií vydržet? Měla bych začít cvičit ještě více? Každý den totiž již tak půl hodinu - hodinu cvičím. Děkuji za odpověď.

MW

Dobrý den Markéto a děkuji za dotaz. Bohužel problematiější, než abychom ji zde přesně byli schopni rozklíčovat. Každopádně tebou uvedený BMR je skutečně velmi nízký - předpokládám, že vycházíš z nějaké online kalkulačky, ale napovídá to tomu, že musíš být skutečně velmi drobná. Nicméně určitě je pravda to, že bazální metabolismus je hodnota pouze existenční, vegetativní a tedy skutečný denní příjem může a patrně bude s ohledem na tvé fyzické vydání výrazně vyšší.

Zásadní otázka však je s ohledem na tvé drobné proporce, z jakého důvodu chceš hubnout a zda je to vůbec žádoucí.

rozhodně lze pracovat na formování těla bez úbytku hmotnosti - důležitý je optický pohled a to, jak se člověk cítí.

Pokud jde o spalování tuků, respektive redukci a formování, pak toto můžeš podpořit ideálně MAXXWIN L-karnitinem, který pomáhá využívat energii z tukových zásob.

 

S pozdravem za poradnu MW, Petr.

Pavel Hanák - neděle, 15 březen 2020

Dobrý den. Píšu ohledně svého zdravotního problému, který se mi objevil po klikovani. Na prave ruce, v oblasti zápěstí, zevnitř ruky pod dlaňovou části palce mám místo, které mě po doteku bolí. Místo je zjevné po vychýlení ruky do pozice klikování. Na místě je jakoby menší kopeček, který po doteku bolí. Na levé ruce se mi nic takového neobjevilo, takovy problem mam jen na pravé ruce . Jeden doktor mi dříve řekl, že by se mohlo jednat o ganglion. Jaký je váš názor na tento konkrétní problém? Můžu dál cvičit kliky, nebo bych měl přizpůsobít cvičení v poloze ruky do jiné polohy? Jaký může být důvod tohoto problému? Necvicim kliky napriklad spatne, ze zatěžují moc pravou ruku? Prosím o radu. Jak subjektivní co se mého dotazu týká, tak i objektivní jak správně držet ruku při klikovani aby nedošlo kd zranění nebo jak namozeni zápěstí pri klikovani predchazet. Děkuji vám za moznost odpovedi. Přeji pěkný den

MW

Dobrý den Pavle. Na toto bohužel nedokážu odpovědět, nejsem lékař a ani nejsem oprávněn Vás takto diagnostikovat, navíc pouze z popisu. Doporučuji návštěvu nějakého lékaře z oboru či fyzioterapeuta. Jednat by se mohlo například i o přetížené karpalní úpony, ale taktéž tam může hrát roli nějaké zranění. Každopádně nedoporučuji a už vůbec ne přes bolest dále klikovat. 

 

Za poradnu MW zdraví Petr.

Matěj - neděle, 8 březen 2020

Dobrý den,potřeboval bych poradit jakej gainer byste mi doporučil na nabrání/přibrání. Z jídel se mi bohužel nedaří přibrat ani gram.Potřebuju nějakou podporu ze strany přípravků. Děkuji

MW

Zdravím tě Matěji. Záleží na mnoha okolnostech, jak moc obecně jíš, jak máš nastavenu stravu a jakou fyzickou aktivitu k tomu, ale obecně se dá doporučit gainer s vyšším zastoupením bílkovin, například MAXXWIN GAINER 35

Ideálně doporučuji užívat kolem fyzické aktivity, ale nezapomeň na to, že se stále jedná "jen" o doplněk stravy a tedy občasné využití.

 

Ať se daří, za MW poradnu zdravím, Petr.

Tomáš - čtvrtek, 5 březen 2020

Dobrý den, prosím o radu. Je mi 45, 187 cm výška. Potřebuji shodit váhu že 106 na cca 90 kg, ale zároveň nabrat svaly a zpevnit postavu. Jídelníček jsem již upravil, začal jsem pravidelně plavat a od příštího týdne mám domluveného osobního trenéra. Na doporučení od kamaráda ohledně doplňků stravy, který vaše výrobky ke spokojenosti užívá, ale je ve cvičení podstatně dál, se na vás obracím ohledně doporučení vhodné kombinace produktů pro začátečníka. Děkuji Tomáš

MW

Dobrý den Tomáši, děkuji Vám za zaslaný dotaz a je skvělé, že jste se k takovému kroku odhodlal. Z toho, co píšete, jste na dobré cestě. Bohužel přímo úměrně shodit váhu, nabrat svaly a vyrýsovat příliš dobře nejde. Ale zaměříme-li se na "zkvalitnění", je cílem pravidelné úměrné cvičení, samozřejmě tedy, jak jste uvedl, správná, pravidelná a dostatečná strava a v neposlední řadě i nějaké ty vhodné doplňkyy stravy, které nám v tomto mohou pomoci.

Co se týká výkonu, zachování a budování svalové hmoty a dostatečné výživy, pak bych Vám doporučil pořídit si proteinový doplněk - pokud nemáte nějaká výživová doporučení, pak klasicky 100% WHEY protein 80 k doplnění bílkovin a případné náhradě jídla.

Dále v případě intenzivních tréninků BCAA aminokyseliny na ochranu svalové hmoty. 

A v neposlední řadě doporučuji na podporu vlastní tvorby testosteronu a lepší regeneraci ANABOLIC BOOSTER a multivitaminový komplex.

 

Přeji, ať ce Vám daří, Tomáši.

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Jakub Händl - čtvrtek, 5 březen 2020

Dobrý den, chci se zeptat jestli je dobré, případně i jestli je to lepší, posilovat cviky stejné svalové partie po sobě nebo partie různých svalů střídat? Například pokud cvičím biceps a prsa v jeden den a mám v plánu 4 cviky od obou svalů, mohu udělat 1 cvik bicepsu a poté 1 cvik pro prsa a poté zase biceps a tak dále nebo je lepší udělat např. nejdříve všechny cviky na biceps a až potom všechny ciky na prsa? Moc děkuji za odpověď!

MW

Ahoj Honzo, díky za dotaz. Nelze takto poušalizovat, co je lepší a co horší. Záleží na stupni pokročilosti a také na celkové sestavě tréninku. Obecně se více užívá rozdělení partií a například supersérie v jednom posledním cviku s jinou, většinou antagonistickou partií. 

Doporučil bych ti tedy držet se modelu procvičení každé partie zvlášť a ideálně po nějaké době střídat cviky / partie / váhy / pořadí.

 

Za poradnu MW zdraví Petr.

CUK - středa, 4 březen 2020

AHOJ, začal jsem sportovat , ale nedokáži se zbavit chuti na instantní nudlovou polévku značky Lucka , chtěl bych se zeptat , na obalu uvádějí nutriční hodnoty na 100ml připravené potraviny , to znamená že když tam dám směs a nudle a zaliju to 400ml vody ,tak nutriční hodnoty budou 4x větší? Balení v suchém stavu má 60g, https://www.kaloricketabulky.cz/potraviny/lucka-instantni-nudlova-polevka-hovezi

MW

Ahoj, ačkoliv se dotaz netýká produktů MW a ani sportovní výživy, tak jen stručně zareaguji. Nutriční hodnoty v syrovém stavu jsou konečné. Zalití vodou, která nemá žádné kalorické a nutriční hodnoty ty původní nijak nezmění. Každopádně doporučuji obecně čínské polévky konzumovat jen velmi zřídka. 

 

Za poradnu MW zdravím, Petr. 

Lilina - středa, 19 únor 2020

Dobrý den, mám doma fitness pás a už bych ho ráda začala používat. Jenže... s tím nemám zkušenost a nerada bych aby spíše uškodil špatným používáním. Plus tedy jsem na netu nic moc nenašla. Proto se ptám - jak se správně vlastně tento fitness pás nosí - jak vysoko, jak často, dlouho a především při jaké aktivitě ano a při jaké ne...děkuji pěkně :)

MW

Dobrý den Lindo, díky za dotaz, bohužel netuším, jaký pás konkrétně máte na mysli.

 

Nicméně popisovat ideální použití konkrétních fitness pomůcek je velmi individuální a pocitové... 

 

Zdravím za poradnu MW, Petr. 

Petra - pátek, 14 únor 2020

Dobrý den, Začínám pracovat na zpevnění hýždí a chci se zeptat, jestli musim dodržovat nejaky jídelníček a za jak dlouho uvidim změny? Děkuji :)

MW

Petro ahoj, zdravím tě. Dotaz je skutečně velmi obecný, ale každpádně ANO, obecně v rámci formování postyvy je potřeba nejen správně cvičit, ale také dodržovat správné výživové návyky a případně i správnou suplementaci. Pokud by tě zajímalo něco konkrétního, tak se na naši poradnu určitě můžeš obrátit.

 

Ať se daří, Petr.

Janka - pondělí, 10 únor 2020

Ahoj, je mi 46 let. Do fitka chodím cvičit pravidelně a intenzivně 6 měsíců. Váha 66 kg. Povedlo se mi zhubnout, ale stále to není ono. Připadá mi, že teď je to jakoby "na mrtvém bodě". Chtěla bych pokračovat v tom - docílit úbytku tuku a vytvarování postavy. Můj dotaz - jak často trénovat. Jestli den tréninku a den volna je vhodný. Vždy volím trénink vršek těla+břicho, volno, nohy + zadek, volno, mezitím kardio... Jaké zvolit vhodné suplementy v době tréninku a v době klidu. Díky moc za radu.

MW

Dobrý den Janko, díky za dotaz a předně gratuluji, že se ti daří dosahovat vytyčené cíle. Nicméně zcela přirozeně je to tak, že naše snaha jde z počátku "snadněji", respektive je vše více patrné, než si naše tělo zvykne na nějaký nový "standard". Každý máme někde nastaveny své, ideálně udržitelné, limity a je potřeba i toto brát v potaz. Pokud jsi však přesvědčena a chceš se dále posouvat, pak doporučuji v případě stagnace právě změnu tréninkových návyků, například 2+1, tedy 2 dny tréninku, den odpočinek. Změnit cviky a prohodit partie, zkrátka trochu šokovat tělo a experimentovat. Co se výživy týká, samozřejmě výše uvedeného lépe dosáhnete pomocí nějakých spalovačů a stimulantů. Doporučuji například pro jednoduchost využít balíčku REDUKCE, který pro účel ůbytku neaktivní tukové hmoty a tím vytvarování a separce svalů obsahuje vše potřebné.

 

Držím palce a pěkný den, za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Jarda - pátek, 7 únor 2020

Dobry den mohl byste mi prosim doporucit nejaky bezpurinovy protein. Nebo nejakou schudnou cestu na prijem bilkovin s malym obsahem purinu. Mam 100kg a cvicim 3 tydne. Dekuji za odpoved

MW

Zdravím Jardo, bohužel si nejsem zcela jistý, ale doporučuji najít si nějaký důvěryhodný zdroj, který o tomto tématu pojednává. Pokud se nepletu, tak puriny jsou obsaženy zejména v alkoholu, tucích a červeném mase. Naopak nízký obsah purinů by měl být v mléčných produktech (nízkotučných), tedy ideálně hydrolizovaný protein či proteinový izolát. Pokud je to v rámci zdrravotních problémů, soporučuji konzultaci s lékařem.

 

Za poradnu MW zdraví Petr.

Julie - čtvrtek, 6 únor 2020

Dobrý den. Prosím ráda bych se zeptala ohledně tvarování postavy. Od výživové poradkyně jsem dostala CLA. Pravidelně posiluji vlastní váhou i se zátěží. Mám 60kg měřím 170cm a zatim mám 38% svalové hmoty. Na rukou a nohou mám uz svaly vidět ale ráda bych je měla i na břiše a to se mi nedaří? Přesto ze nemam žádný tuk. Mockrát děkuji za jakoukoliv odpověď Julie

MW

Pěkně zdravím Julie. Na toto bohužel nedokážu z těchto informací přsně odpovědět. Je to komplexní a komplikované téma na delší povídání. Obecně má však každý nějakou typologii a dispozice a pak může být složitější docílit konkrétních výsledků na konkrétních partiích. Doporučuji však měření tukových řas kaliperem a zaměřením na požadované partie. Dále, pokud plánujete rýsování svalů a postavy, nějaký komplexní spalovač.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Martin - úterý, 4 únor 2020

Dobrý den, chci se zeptat na dávkování kreatinu a proteinu. Je mi 16 let a mám zhruba 170cm a 55kg, chodím cvičit 2x týdně do posilovny + sportovní trénink 1x týdně. Děkuji, Martin

MW

Zdravím Martine. Velmi záleží na tom, jaké máš cíle a proč tyto doplňky chceš užívat. Vzhledem i k relativně nízkému věku bych ti zatím doporučil, pokud to nemáš tedy nějak cíleně, zaměřit se na efektivní trénink a prozatím doplňky ve formě proteinů a gainerů.

 

Za poradnu MW zdraví Petr.

Barbora - pondělí, 27 leden 2020

Dobrý den, téměř 3 měsíce cvičím 3x týdne (20 minut kardio a cca 45 minut cviky s vlastní váhou či s kettlebelly). Můj fyzický výkon se zlepšil, ale mým původním cílem bylo zhubnout, má váha se ale za 3 měsíce nezměnila, přestože jsem mohla nabrat svalovou hmotu. Dle různých kalkulaček na internetu jsem si vypocitala svůj kaloricky deficit, cca 1400kcal, který dodržují, kontrolují si jej aplikaci v mobilu. Jsem vegetariánka a vetsinou nejsem schopna docílit daných bílkovin. Může to být příčina? Měla bych doplnit bílkoviny nějakým suplementem? Popřípadě jakým? Co bych měla změnit, abych snížila tuk ve svém těle? Jsem žena, 21 let, dle posledního vážení 68kg.

MW

Dobrý den Báro, díky za dotaz. 

První "problém", na který jste si vlastně sama odpověděla je, že jste vegetariánka. Zejména s ohledem na bílkoviny je skutečně obtížné docílit podíl bílkovin ve stravě, ale pokud nejste veganka, tak doporučuji minimálně z poloviny bílkoviny čerpat z živočišných produktů - vejce, sýry, mléčné produkty, případně proteinové doplňky. Co se týká Vaší hmotnosti, opět jste si odpověděla - svalovina je těžší, než neaktivní hmota a tak jen kilogramy k měření nestačí. Doporučuji klasicky měření metrem na běžných partiích a také zrcadlo :-)

Co se týká redukce tukových zásob, tak doporučuji podpořit během kardio tréninku zisk energie z tukových zásob a to například aminokyselinou zvanou L-karnitin - běžný spalovač na podporu získávání energie z tukových zásob.

 

Každopádně prve zmíněný deficit 1400 kcal mi přijde poměrně vysoký - doporučuji se obrátit na nějakého certifikovaného výživového poradce, který by s Vámi výživu a případnou suplementaci probral.

 

Za poradnu MAXXWIN zdravím a přeji, ať se daří. Petr.

Lucia - neděle, 26 leden 2020

Dobry den, mala by som otazky ohladom stravovania. Mam uz par mesiacov postaveny jedalnicek na redukciu tuku, je to od vyzivoveho poradcu, ktory v tom beha roky a su za nim skutocne vysledky. Po troch mesiacoch na tomto jedalnicku mi zbehlo dost vela tuku. Ja som s nim chcela ist este nizsie, mat postavu viacej vyrysovanejsiu ale on mi odporucil prave opak ze by bolo lepsie navysit prijem, nabrat svaly a ze postava sa tym vyrysuje ako si predstavujem. Navysil mi prijem. Pre mna je v tom zarazajuci prijem bielkovin, ktore mi nasadil na 176g denne, pricom podiel sacharidov je mensi ako podiel bielkovin...vsetko pri vahe 52kg! On mi to vysvetluje tym, ze takto budem naberat primarne svaly a takmer ziadny tuk lenze ked to konzultujem s okolim, ktore sa v tejto sfere tiez pohybuje tie hodnoty bielkovin pripadaju kazdemu prestrelene. Je pravda ze okolo seba nemam zenu ktora by v tomto nejako behala, vsetko su to nazory chlapov. Co si o tom myslite vy? Je v poriadku prijimat take hodnoty bielkovin? Je rozumnejsie ked chcem rysovat skôr pridat nejake kardio alebo bo posluchnut a navysit prijem?

MW

Pěkný den Lucio a díky za dotaz. Celé téma je trochu komplikované a složité na to, abychom si o tom mohli napsat, nicméně stručná odpověď na dotaz ohledně množství vbílkovin... Za mě rozhodně velmi vysoká dávka, která by dlouhodobě mohla spíše uškodit, než být ku prospěchu. Příjem bílkovin u žen by se měl pohybovat kolem 0,8 - 1 g na kg TH. Pokud bychom z důvodu zvýšené potřeby příjem chtěli navýšit, tak by určitě neměl dlouhodobě překročit 1,2 - 1,5 g na kg TH. Píšete, že Váš výživový poradce v tom je sběhlý, ale zároveň jste si potvrdila u většiny, že jeho rada není zcela správná. Doporučuji toto s ním prokonzultovat a nebo se poohlédnout po jiném výživovém poradci ideálně s praxí, výsledky a na doporučení.

Přeji, ať se ti daří, Lucio. Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Martin - středa, 22 leden 2020

Ahoj otazka zní jak jeto stim tukem? Posilují jednoruckamy spis me tahne vrsek ale co me zajima ubiva tuk pouze v posilovanich částech nebo ubira v celem těle? Děkuji za odpoved ale jeto věcně tema

MW

Zdravím Martine. Nevím, zda jsem správně pochopil to, co jsi napsal, ale jestli se ptáš na to, zda tuk ubývá na konkrétní partii, kterou cvičíš a nebo plošně, tak to velmi závisí na celkové stravě a somatotypu člověka. Obecně však platí, že pokud jsi v redukční fázi, získáváš energii z tukových zásob v rámci celého těla. A jak to tak bývá, nejméně vidět je to u mužů v oblasti břicha, kde těch energetických zásob máme nejvíce. Pokud jsi se rozhodl redukovat, doporučuji MAXXWIN redukční balíček.

Za tým MW zdraví Petr.

MAXXWIN - Maximal effective nutrition

LOGIN INTO THE SHOP

REGISTRATION - CREATE AN ACCOUNT

Login
Billing and delivery informations
Delivery address is different from billing  
Newsletter
Boxes marked like this are required!

FORGOT PASSWORD

TOP