Košík

DIET DRINK – HUBNĚTE KVALITNĚ 

05. únor 2021   Petr Svačina
DIET DRINK – Hubněte kvalitně a jednodušeji, ale hlavně bez z bytečného hladovění

Jak originálně začít článek o hubnutí… Snad vše již bylo řečeno, vyvráceno, nahrazeno a tak stále dokola a dokola. Zcela na rovinu, dnešní článek nepřichází s ničím novým, převratným… Ale přichází s něčím kvalitním, funkčním a chutným. Přichází s DIET DRINKEM od MAXXWIN!

Kdysi se tradovalo: „chceš hubnout? NEJEZ!“ Ale tento základní mýt byl již vyvrácen a dnes naopak víme, že chceme-li hubnout, a hlavně hubnout kvalitně, je naopak nutné jíst pravidelně a samozřejmě správně. Principem nabírání neaktivní (tukové) hmoty je obecně řečeno právě to, že si tělo energii, kterou neumí a nemůže obratem zpracovat a vydat, „schová“ do zásob.

A proč právě do tukových?? Trocha teorie na okraj… Pokud přijmeme, zejména jednorázově, větší množství energie (bílkovin, tuků a zejména sacharidů v potravě), která se v průběhu jejího uvolňování nespotřebuje, tělo si ji uchová. Do jisté míry v podobě jaterního a svalového glykogenu (zásobního polysacharidu), který je pak dále využit pro případ potřeby energie. Pravidelným sportováním lze kapacitu svalového glykogenu navýšit a tak i energetický obrat, aniž by to mělo negativní dopad na naši postavu. Kapacity svalového a jaterního glykogenu jsou však omezené (průměrně se uvádí 250-400 g, u sportovců až dvojnásobek).

Pokud tedy není možné energii ukládat do glykogenu, uloží ji naše tělo do tukových zásob. A proč právě do tukových? Stručně a obecně – tuky mají dvojnásobnou energetickou hodnotu (9 kcal), než bílkoviny a sacharidy (4 kcal), a tak je pro tělo čistě z pohledu objemu ekonomické využít právě tukových zásob, kdy se, obrazně řečeno, stejné množství energie vejde do polovičního objemu.

Tolik tedy teorie a co to znamená v praxi. Zejména to, že je hladovění a jednorázové přejídání není správná cesta. Samozřejmě, že každý z nás je individuální, má jiné návyky, jiný metabolismus a nelze tak toto tvrdit paušálně, ale obecně to však platí.

Nyní se dostáváme k našemu DIET DRINKU. Čím je tento produkt tak zajímavý a dietní? Je to dáno složením a kombinací látek. Základem je syrovátkový proteinový koncentrát (WPC), jedná se tedy o produkt s vysokým podílem bílkovin. Dále instantní rýže pro vysoký sytící efekt a micelární kasein, což je zdroj bílkovin s velmi pozvolnou vstřebatelností zpomalující celkový GI (glykemický index) celého produktu.

Dále obsahuje čekankovou vlákninu – inulin, která také zpomaluje vstřebávání celého produktu, MCT tuky – tuky se středně dlouhými řetězci, Palatinosu – disacharid s nízkým GI a zejména pak vysokou přidanou hodnotou v podobě vitamínového a minerálního premixu, který dodá lidskému tělu v jedné porci 100 % DDD.

Tím se dostáváme k jádru celé věci. MAXXWIN DIET DRINK má vysoký podíl bílkovin, velký sytící efekt a pomalé vstřebávání do organismu. Je tak tedy vhodný, jako občasná náhrada či doplnění jídla bez toho, aniž bychom přijali příliš mnoho rychlé energie. Obsahuje zmíněný vitamínový a minerální premix, který je obecně velmi důležitý a k tomu všemu skvěle chutná a má krémovou konzistenci.

Ať Vám náš DIET DRINK chutná a je Vám pomocníkem v dobách hladových a dietních.

 

 

Autor: Petr Svačina – obchodní manažer MAXXWIN, výživový poradce, fitness trenér a aktivní sportovec.

Tagy: DIET DRINK, protein, MCT, inulin, redukce váhy, spalovače tuku
Sdílet: